pubg fps arttırma yöntemleri, pubg fps

Pubg Fps Arttırma

Merhaba arkadaşlar, günümüzde oldukça yoğun bir şekilde oynanmaya devam eden pubg oyunu için sizlere bugün pubg fps arttırma yollarından bahsedeceğim. Burada sizlere vereceğim bilgileri doğru bir biçimde uyguladığınız takdir de oyun içi donma ve kasma problemlerine son verebilirsiniz.

Öncelikle maddelere başlamadan önce sizlere kısaca fps sorunun nedenlerinden bahsedeceğim. Oyun oynarken fps çok düşük diyorsanız bu sorunun iki ana dala ayırmalıyız. Bunlardan birisi bilgisayarınızın sistem parçalarıdır. Bilgisayarınızda yer alan donanım parçaları eğer pubg oyunu için yetersiz ise yazılımsal olarak ne yaparsak yapalım oyun içi donmaları ve kasmaları gideremeyiz. Çünkü pubg oyunu gerek depolama açısından gerek grafik açısından oldukça yüklü bir oyundur. Bu sebeple ilk önce sistem parçalarımızın oyun için yeterli olup olmadığına bakmalıyız.

İkinci ana sorun ise, bilgisayarımın parçaları oyun için yeterli seviyede ama yinede kasma ve donma yaşıyorum diyorsanız bu sorunu aşağıdaki anlatacağım yollar ile çözebiliriz. Bu sorun ise bilgisayarımızın ekran kartı ayarları, cihazın performans ayarları, oyun içi grafik ayarları gibi bir çok aşamadan oluşmaktadır. Pubg fps arttırma yollarına başlamadan önce sizlere pubg sistem gereksinimini paylaşarak ilk aşamadan emin olalım.

Pubg Minumum Sistem Gereksinimleri

Varsayılan İşletim Sistemi : Windows 7 ve daha sonra çıkan işletim sistemleri

Ram : 6

İşlemci : İntel Core i3 4340, AMD FX-6300

Gereken Harddisk Alanı : 30GB(Gigabayt)

Ekran Kartı Modeli : Nvidia GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB

Pubg Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Varsayılan İşletim Sistemi : Windows 7 ve daha sonra çıkan işletim sistemleri

Ram : 8

İşlemci  : İntel Core i5-6600 yada daha üzeri

Gereken Harddisk Alanı : 30GB(Gigabayt) Üzeri

Ekran Kartı Modeli :NvidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

Pubg Fps Arttırma Yöntemleri 

İlk olarak sizlere fps arttırmanın temel yollarını söyleyeceğim, bu yöntemler ile sadece pubg değil diğer tüm oyunlarda fps arttırma işlemi sağlayabilirsiniz.

 • Bilgisayar donanım parçalarınızın tüm sürücülerini güncel tutunuz. Bu yöntem ile donanım parçalarınıza gelen tüm yeniliklere erişerek daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın bakımını mutlaka yaptırınız. Bilgisayarınıza zamanla işlenen tozlar parçaların daha verimli çalışmasına engel olur ve cihazdan verim alamazsınız. Özellikle soğutma kanallarını mutlaka her 3 yada 6 ayda bir temizleyiniz.
 • Kullandığınız bilgisayar dizüstü ise mutlaka sarj cihazını bağlayarak oynayınız. İsteğe göre bataryayı çıkarabilirsiniz.
 • Kullandığınız antivürüs programlarını en aza indirin yada devre dışı bırakınız. Çünkü antivürüs programları sürekli arka planda çalıştığı için işlemciyi yorar.

Şimdi de steam üzerinden Pubg fps arttırmak için bir kaç basit işlem yapacağız.

 • Öncelikle steam hesabınıza giriş yapınız ve steam uygulamasını açınız.
 • Burada Oyun kütüphanenize girerek Playerunknown’s Battlegrounds yazısına sağ tık yapınız.
 • Sağ tık işleminden sonra çıkan seçeneklerden özelliklere tıklayınız.
 • Bu aşamada aşağıdaki resimdeki yer alan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” kısmına tıklıyoruz.

pubgfps yükseltme

 • Burada açılan ekrana aşağıda yer alan kodları ekliyoruz.

-maxMem=8000

Bu kod oyun oynarken kullanabileceği ram miktarını maksimum 8 yapar, bütün ram kapasitesinizi yazmayınız.

-refresh 144

Bu kodda yer alan rakamı siz kendi monitörünüzün yenileme hızı kaç ise ona göre yazmalısınız.

-sm4

Yer alan bu kod ise, gölgelendiricileri DX11 sürümünden DX10 sürüme geçicek ve bunun sayesinde oyun içerisinde gelen dikkat dağıtıcı yansımaları sona erdirecektir.

 

PUBG Oyun İçi Grafik Ayarları

 • Ekran Ölçeği: 100-103
 • Kenar Yumuşatma: Düşük
 • Rötüş: “Çok Düşük”
 • Gölgeler: “Çok Düşük”
 • Dokular: “Düşük”
 • Efektler: “Çok düşük”
 • Yeşillik: “Çok Düşük”
 • Görüş Mesafesi: “Çok Düşük”
 • V-Sync: “Kapalı”
 • Hareket Bulanıklığı: “Kapalı”

Yukarıda yer alan grafik ayarlarını çok düşük yapmamızın sebebi daha verimli kasmadan donmadan oynamamız için lakin bu işlemleri çok düşüğe aldığınızda oyun kaliteniz düşebilir. Bu yüzden donanım parçalarınıza göre oyun içi ayarlarını orta veya yükseğe çekebilirsiniz. Bir diğer popüler oyunlardan birisi olan Csgo için fps sorunu yaşıyorsanız eğer csgo fps arttırma makaleme buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında
Toplam 25 yazı
Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz
Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans bölümünde lisans öğrencisiyim. Amacım her türlü bilgiyi sizlere özgün bir makale şeklinde sunmaktır. Daha fazla bilgi için hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara