Kurumsal mail adresi nasıl açılır

Kurumsal Mail Adresi Açmak • Site Uzantısı İle Mail Açmak

Bir web siteniz var ve bu sitenin ismi ile kurumsal mail açmak istiyorsanız bunun nasıl yapılacağına dair bilgileri aşağıda paylaşacağım. Kurumsal mail adresi almak için neler gerekir?

Site Uzantısı İle Mail Açmak

Her şeyden önce kurumsal mail açmak için bir alan adınız ve hostinginiz olması gerekmektedir. Eğer bu konuda hiç bilginiz yok ise web sitesi sahibi olmak için paylaştığım blog nasıl açılır adlı konumu inceleyerek bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Kurumsal mail adresi aynı diğer e-postalar gibi çoğu yerde kullanabilme imkanınız vardır.

Kurumsal Mail Adresi Nedir?

Kurumsal mail adresi, sahip olduğunuz sitenin alan ismine yönelik açılan e-postalardır. Buna örnek olarak bir siteniz olsun, bu sitenin alan adı www.siteadi.com şeklinde olduğunu varsayarak burada kurumsal e-postalara örnek olarak destek@siteadi.com veya bilgi@siteadi.com gibi isimler ile web mail açabilirsiniz. Bu isimleri istediğiniz gibi kullanıp koyabilirsiniz herhangi bir seçenek mevcudu bulunmamaktadır. Şimdi asıl konumuza gelirsek site uzantısı ile mail açmak işlemi nasıl gerçekleşir?

Kurumsal Mail Adresi Nasıl Açılır?

Öncelikle sahip olduğunuz web sitesinin cpanel paneline giriş yapıyoruz. Cpanele giriş yapmayı bilmiyorsanız eğer google url kısmına www.siteadi.com/cpanel yazarak sitenizin cpanel paneline giriş yapabilirsiniz. Cpanele hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapıyoruz, burada “E-POSTA” sekmesini buluyoruz.

siteismimailaçmak

Yukarıda yer alan görselde ki gibi E-POSTA sekmesinin alt seçeneklerinde yer alan E-posta Hesaplarına tıklıyoruz. Burada dilediğimiz e-posta adresini oluşturup bir şifre belirliyoruz. Sonra ise bizlere kurumsal mail adresinin Mailbox Kotası‘nı soracaktır. Burada isterseniz mailbox kotasını sınırsız yapabilirsiniz ama bu sizin aldığınız hosting paketinin özelliklerine bağlıdır, bu sebeple bazılarında sınırsız seçeneği aktif olmayabilir. İdeal olan mailbox kotası 256MB’dir. Burayı da kendinize göre ayarlayarak kurumsal mail adresini oluştura basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kurumsal Mail Adresinin Gelen Kutusu Nereden Açılır?

Oluşturduğumuz kurumsal mail adresinin gelen kutusunu veya gönderilen mail kutusunu görebilmek için web mail paneline giriş yapmamız gerekmektedir. Web mail panelini açmak için google arama url’sine www.sitenizinadi.com/webmail yazarak panele erişebiliriz. Burada mail bilgilerinizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Açılan panelden sizlere 2 veya 3 mail panel seçeneği sunulabilir. Burada istediğiniz panel seçeneğini seçerek web mail kutunuza ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında
Toplam 25 yazı
Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz
Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans bölümünde lisans öğrencisiyim. Amacım her türlü bilgiyi sizlere özgün bir makale şeklinde sunmaktır. Daha fazla bilgi için hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara