instagram hesap silme

İnstagram Hesap Silme

Bu makalemde sizlere instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır? sorusunun çözümünü paylaşacağım. Öncelikle instagramda hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine hesabınızı dondurabilir ve ileride tekrar açabileceğinizi biliyor muydunuz? Dediğim gibi bu işlem instagramda bizlere sunulmuş  bir özelliktir. Sizlere kalıcı silme işlemini ve geçici hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağım.

İnstagram Geçici Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçici hesap dondurma işlemi oldukça iyi bir seçenek olduğunu unutmayalım. Kalıcı olarak sildiğiniz de fotoğraflar ve videoları hiçbir şekilde geri getiremezsiniz. Ancak geçici olarak dondurma işleminde hesabımızı tekrar aktif ettiğimizde resimlerimiz ve videolarımız silinmemiş olacaktır.

İşleme geçersek;

  • Öncelikle instagram hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra ise profilimize giriyoruz.
  • Profilimiz sayfası açıkken “Profili Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.(Resimde görülen yer)

profilidüzenle

  • Düzenleme sayfasına girdikten sonra sayfanın en altına inerek sağ kısımda bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine basıyoruz.
  • Butona bastıktan sonra bizi bir sayfaya yönlendirecek ve bize hesabı neden kapatmak istememizin sebebini soracak. Nedeninizi seçtikten sonra şifremizi altındaki istenilen yere yazarak “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine basıyoruz. İşlem burada sona eriyor eğer tekrar aynı şifreyle giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif olacaktır. Unutmayınız ki haftada bir hesabı geçici olarak kapatabiliriz.

Önemli Not:

Hesabı geçici olarak kapatma özelliği instagramın android uygulamasında çıkmayabilir, bu işlemi herhangi bir bilgisayar tarayıcısından yapabilirsiniz.

İnstagram Kalıcı Olarak Hesap Silme işlemi Nasıl Yapılır

Eğer derseniz ben hesabımı tekrar aktif etmek istemiyorum tamamen kalıcı olarak kapatmak istiyorum o zaman bu seçenek sizin işinize yarayacaktır. İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce sizlere şu uyarıyı yapmak isterim, kalıcı olarak silinen hesap kesinlikle tekrar açılmaz. Bu sebeple hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce profilinizde bulunan resim videolarınızı telefonunuza yedekleme işlemi yapınız. Yoksa bu işlemden sonra fotoğraf ve videolarınıza tekrar ulaşamayacaksınız.

Kalıcı olarak hesap silme işlemi için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • Tarayıcının url kısmına;

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

adresini yapıştırıyoruz. Dilerseniz linkin üzerine tıklayarak da bağlantıya ulaşabilirsiniz.

  • Linke tıkladığımızda açılan sayfada hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Sonra bize hesabı neden silmek istediğimizi belirten nedeni seçmemizi isteyecek.kalıcıhesapsilme

 

  • Buradan nedenimizi seçip şifremizi girdikten sonra instagram hesap silme işlemi başarıyla sonuçlanacaktır.

Yapamadığınız takıldığınız sorunları aşağıdaki yorum kısmından bizlere paylaşabilir, iletişim sayfasından da bana özel ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 25 yazı
Hakan Yılmaz
Hakan Yılmaz
Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans bölümünde lisans öğrencisiyim. Amacım her türlü bilgiyi sizlere özgün bir makale şeklinde sunmaktır. Daha fazla bilgi için hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara